Perekonnaõigus

Küsimus: Kas vanemad võivad teha volituse, et vanaemal oleks õigus last näiteks lasteaeda registreerida, reisile minna jms?08.05.2018

Kas vanemad võivad teha volituse, et vanaemal oleks õigus last näiteks lasteaeda registreerida, reisile minna jms? Vanemad töö tõttu tihti reisidel ja laps on vanaemaga, vahepeal tuleb ette, et on vaja teha igasugused ametlikke toimetusi.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Hooldusõiguslikke muudatusi saab teha läbi kohtu, seega võib tekkida olukord, kus näiteks ametiasutus vanemate antud volitust ei tunnusta. Samas teatud toiminguid on kindlasti võimalik teha ka selleks volituse saanud vanaemal, seega volituse andmiseks ma takistusi iseenesest ei näe.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand