Perekonnaõigus

Küsimus: Kas eksabikaasa võib minu kirju avada?09.05.2018

Osa minule saadetavaid kirju läheb veel mu endisesse elukohta. Minuni need kirjad ei jõua. Need avab ja loeb läbi mu eksabikaasa. Kas tal on selleks õigus? Ta peaks ju need postiljonile tagastama või mind teavitama.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Meil kehtib sõnumisaladuse põhimõte, mis tähendab seda, et teisele isikule adresseeritud kirju ei tohi avada. Endine abikaasa peaks Teid teavitama, kui Teie nimele mõni kiri tuleb ja seejärel Teile kirja üle andma.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand