Perekonnaõigus

Küsimus: Mida teha, kui lapse isa ei maksa elatist, mis on kohtu poolt välja nõutud?10.05.2018

Lapse isa elab Soomes ja temalt on kohtu poolt välja nõutud 315 eurot iga kuu, kuna ta on võlgu. Aga ta pole siiani midagi maksnud. Ta ei helista lapsele ega pole ka kokku saanud. Väidab, et tal ei ole raha aga käib aastas mitu korda soojamaa reisidel. Minu küsimus ongi, et mida teha ja kuhu pöörduda?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui isa ei nõustu vabatahtlikult elatist vastavalt kohtuotsusele tasuma, tuleks algatada elatisraha kättesaamiseks täitemenetlus. Kuivõrd lapse isa elukoht on Soomes, ei saa täitemenetlust algatada Eesti kohtutäitur ja asjaga peaks tegelema Soome kohtutäitur. Piiriülese täitemenetluse läbiviimise osas annab infot Justiitsministeerium, seega pöörduge esimeses järjekorras abi saamiseks ministeeriumi poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand