Perekonnaõigus

Küsimus: Mida teha, kui pärast lahutust jäi maja mulle, aga mees ei koli välja?10.05.2018

Abiellusime 1990, lahutasime 2017. Vara jagasime notari juures ning maja jäi mulle. Mees ei koli välja ja räägib, et tal on 2 aastat võimalik kohtusse pöörduda, et maja tagasi saada. On see tõesti nii?
Kui ei ole nii, siis olen aru saanud, et pean kohtusse hagi esitama, et teda majast välja saada? Kui kohtuga tegemist teha ei taha, kas siis võiks lihtsalt lukud vahetada, maja maha müüa?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ilma mõjuva põhjuseta (nt pettus) ei ole võimalik lepingust taganeda. Kui endine abikaasa ei ole nõus vabatahtlikult Teile kuuluvast majast välja kolima, on võimalik valduse vabastamist nõuda kohtu kaudu. Maja omanikuna on Teil õigus igal ajal maja võõrandada või maja lukke vahetada.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand