Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lapse teise vanema juurde ja tagasi sõidu kulud kannavad vanemad võrdselt?22.05.2018

Laps elab emaga Tartus ja isa eraldi Tallinnas. Lapsega kokku saamiseks tuleb alati talle järele sõita ja siis ka tagasi viia. Olen kuulunud, et sellisel juhul tuleb sõidukulud kanda võrdselt, kuna mõlemal vanemal on ühesugune hooldusõigus. Isa maksab lapsele igakuiselt elatist. Loomulikult kannab ka kulud kui laps on temaga ning siiani ka kõik edasi-tagasi sõidukulud (vähemalt 2xkuus).

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Vanemad peaksid jagama lapse suhtluskorra täitmisega seotud transpordikulud võrdselt, sest lapse suhtlemine lahus elava vanemaga ei ole mitte ainult lahus elava vanema õigus, vaid eeskätt ikkagi lapse õigus, mille eest peaksid hea seisma lapse mõlemad vanemad. Õiglane on korraldada lapse transportimine selliselt, et selle eest vastutavad mõlemad vanemad.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand