Perekonnaõigus

Küsimus: Kas mulle jääb mingi vastutus, kui tüdruk lapse sünnitab?24.05.2018

Tere. Elame neiuga koos juba 3 aastat. Meil oli suuline kokkuleppe, et tema kasutab rasedusvastaseid receptiive. Sain alles teada, et ta on juba 2 nädalat rase. Selgus see siis, kui ta ütles, et läheb perest ära. Kas jääb minu peale mingisugune kohustus, kui tema kannab selle lapse välja teades milline tal on eluviis ja ei tea millisena see laps veel peaks sündima.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Olenemata sellest, kas laps oli planeeritud või mitte, on Teil sündinud lapse suhtes vanemlikud õigused ja ka kohustused. Kui Te lapse emaga abielus ei ole, tuleb Teil lapse sündides tema isadus omaks võtta, sealjuures on võimalik lapse emaga kokku leppida, kas lapse hooldusõigus kuulub Teile ja lapse emale ühiselt või ainult lapse emale. Olenemata hooldusõiguse kuuluvusest tuleb lapse suhtes täita ülalpidamiskohustust.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand