Perekonnaõigus

Küsimus: Kas juriidiliselt on võimalik mingi kokkulepe, et kasvatan last üksi ja lapsel ja teisel vanemal ei ole kunagi mingit omavahelist pistmist?28.05.2018

Küsimus üksi lapse saamise kohta. Kui olen otsustanud, et soovin saada lapse üksi ja teda üksi kasvatada, kas siis juriidiliselt on üldse võimalik tekitada olukord, et last kasvataval vanemal pole võimalik teiselt (bioloogiliselt) vanemalt tulevikus nõuda elatisraha maksmist ja kõike muud, mis lapsega seotud? Ja samas last mitte kasvataval vanemal poleks võimalik tulevikus nõuda mingeid õigusi seoses lapsega? Kas juriidiliselt on mingi selline kokkulepe või leping üldse võimalik?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Sellisel kokkuleppel puudub õigusjõud. Mõlemal vanemal on igal ajal õigus kokkuleppest taganeda ja asuda teostama vanemlikke õigusi ja kohustusi.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand