Perekonnaõigus

Küsimus: Kas saab nõuda elatise vähendamist kohtus, kui kahele lapsele vaja maksta ja nüüd saame veel meie lapse?31.05.2018

Tere!
Mees läks oma abikaasast lahku ja neil on kaks last. Alguses oli neil kirjalik kokkulepe, et mees maksab 300€ kuus lastele. Nüüd läks naine kohtusse ja nõuab 500€. Mehel polnud iga kuu nii palju raha ja nüüd on veel kohtutäitur ka kaelas. Peab maksma kohtutäiturile 150+ naisele 500€.
Hetkel olen ise 5 kuud rase ja ei tea, kuidas nüüd hakkama saama peaksime. Kas mehel on õigus nõuda elatise vähendamist? Ja kui nõuab siis kas võetakse see üldse arvesse, et ka mina ootan temalt last?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatise vähendamise põhjendatus oleneb antud juhul laste isa majanduslikust olukorrast, kolmanda lapse sünd automaatselt elatise vähendamiseks alust ei anna. Kui peale kolmanda lapse sündi ei ole isal enam võimalik kahele vanemale lapsele praeguses summas elatist maksta, võib olla põhjendatud elatise vähendamine alla kehtiva miinimummäära.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand