Perekonnaõigus

Küsimus: Kas minu elukaaslane saab minu last lapsendanda ehk oma nimele võtta ja kas me peame olema ilmtingimata abielus?11.06.2018

Tere, Mu praegune elukaaslane soovib minu last lapsendanda ehk oma nimele võtta, kas me peame olema ilmtingimata abielus? Laps on muidu oma bioloogilise isa nimel aga Ta pole last kunagi toetanud ega ka lapse vastu huvi tundnud. Minu praegune elukaaslane on last kasvatanud alates poisi 1-aastasest saadik ja poiss saab 6-aastaseks.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapse lapsendamiseks ei pea Te elukaaslasega abielus olema. Kui lapse bioloogiliselt isalt ei ole PkS § 135 alusel lapse hooldusõigust täielikult ära võetud (ja ei esine ka teisi aluseid), peab lapsendamiseks olema lapse bioloogilise isa nõusolek. Lapsendamisega seotud küsimistes tuleks pöörduda Sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand