Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lastele makstav elatisraha kuulub ka kulude alla?15.06.2018

Tere. Sooviksin lastele makstavat elatisraha vähendada. Kohtus oleks vaja tõendada lastele tehtavad kulutused. (Lapsed elavad pool ajast ühe vanemaga ja pool teisega ja elatisraha on välja mõistetud kiirmenetlus korras.) Sooviksin teada kas lastele makstav elatisraha kuulub ka kulude alla?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapsed veedavad mõlema vanemaga võrdse osa ajast, tuleks üle vaadata kulutused, mida kumbki vanem lapse ülalpidamiseks teeb. Kui soovite elatise vähendamiseks kohtusse pöörduda, peaksite kohtule tõendama kui suuri kulutusi teete laste ülalpidamiseks ajal, kui nad viibivad Teiega ja seejärel saab kohus otsustada, kas ja millises ulatuses on elatise vähendamine põhjendatud.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand