Perekonnaõigus

Küsimus: Kas on mingi võimalus ametlikult alandada elatist kuna lapsed on kolmandiku ajast minu juures?15.06.2018

Tere. Oleme naisega lahus. Meil on 2 last, tüdrukut 8 ja 10 aastat vana. Meie kokkulepe järgi (kohtus ei ole käinud) maksan 250+250 iga kuu elatist, aga lapsed ise tahavad (nende sõnade järgi) käia minu juures külla ja ööbima. 1/3 ajast nad ööbivad minu juures rääkimata sellest, et peale kooli käivad ka minu juures. Kas on mingi võimalus ametlikult alandada elatist kuna kui lapsed on minu juures siis vaja ju toita, rääkimata sellest, et elekter, vesi ja muud ka kulutavad. Vaba aja veetmiseks ka raha läheb. Samas maksan ka nende telefoni arved.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Teil tuleb teha laste ülalpidamiseks lisaks elatise maksmisele lisakulutusi, võib elatise vähendamine olla põhjendatud. Elatise vähendamise hagiga kohtu poole pöördudes tuleb Teil tõendada, milliseid kulutusi teete laste ülalpidamiseks ajal, kui nad viibivad Teie juures.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand