Perekonnaõigus

Küsimus: Kas elatisraha hulka arvestatakse ka tasulise kooli õppemaks?21.06.2018

Tere
Kas elatisraha hulka arvestatakse ka tasulise kooli õppemaks? Peres kaks last, vanemad lahus, lapsed elavad ema juures. Tean, et 2018 aasta miinimum elatisraha lapse kohta on 250. Kooli õppemaks on ligi 100 eurot kuus lapse kohta. Kas siis see 700 tuleks jagada kahe vanema vahel võrdselt?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui laps käib erakoolis ja vanematel on võimekus seda lapsele võimaldada, on põhjendatud arvestada kooli õppemaks lapse ülalpidamiskulude sisse. Kui lastel on üks kindel elukoht ja lapsi kasvatav vanem katab kõik lastega seotud kulutused, tuleks elatisraha suuruse leidmiseks kokku arvutada iga lapse igakuised ülalpidamiskulud ja jagada need pooleks - poole maksab lapsest lahus elav vanem elatisena ja teise poole panustab last kasvatav vanem vahetult kulutusi tehes.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand