Perekonnaõigus

Küsimus: Kas elatisraha peab maksma ka selle aja eest, mil laps on sõjaväes?21.08.2018

Laps on 18-aastane ja lõpetas gümnaasiumi. Sügisest läheb sõjaväkke ja pärast seda jätkab õpinguid ülikoolis.
Seaduse järgi tuleks kõrgharidust omandavale lapsele tasuda elatist kuni 21. eluaastani.
Kuidas toimida kaitseväe perioodiga? Sel ajal laps ei omanda haridust. Elab ja toitub kaitseväes.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Olen seisukohal, et kaitseväes viibimise ajal ei ole vanemad kohustatud täisealise lapse ülalpidamiseks, kuivõrd sellel perioodil laps faktiliselt haridust ei omanda, samuti ei ole selleks tõenäoliselt vajadust, sest lapse vajadused on sõjaväes oleku ajal kaetud (toit, eluase). Täisealise lapse elatis on aga vajaduspõhine ehk oleneb sellest, kas lapsel on vajadusi, mille täitmiseks puuduvad lapsel vahendid.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand