Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas peaks tõendama makstud elatisraha?21.08.2018

Tere,
Pöördun Teie poole lähedase inimese murega. Nimelt on mees oma endisest elukaaslasest lahus juba üle 12 aasta. Omavahel neil 2 last, kellest üks juba täisealine. Elatis kohtu poolt väljanõutud. Makstud on (korra ka läbi kohtutäituri nõude). Nüüd tema endine elukaaslane väidab, et mees on talle võlgu, sellest asjast saati kui nad lahus on, olevat naisel kõik kirjas, mis maksmata on jäänud. Küsimus, et kas on võimalik eksnaisel midagi nõuda nii öelda selle põhjal, et tal on “vihikus” kirjas. Aga mees on maksnud, küll teinekord hilinemisega, aga maksnud.

Vastust oodates

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Hetkel ei loe ma Teie kirjeldusest välja, kuidas on toimunud elatise tasumine - kas sularahas või ülekandega. Kui ülekandega, on lihtne tõendada, et elatist on tasutud. Kui sularahas, võib tõepoolest olla keeruline tõendada elatise maksmist. Kui laste ema peaks otsustama täitemenetluse algatamise kasuks, on laste isal õigus esitada sundtäitmise lubamatuks tunnistamise avaldus ja esitada oma vastuväited.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand