Perekonnaõigus

Küsimus: Kas mul võib tekkida mehe ees mingeid rahalisi kohustusi, kui ta teeb minu enne abielu omandatud korteris remonti?04.09.2018

Elame mehega hetkel abielu ajal ehitatud majas. Mees soovib probleemide tõttu minna ajutiselt elama minu, enne abiellumist ostetud korterisse. Küsimus on, et kui ta seal teeb mingit remonti, kas tal on hiljem lahutuse käigus sellele korterile mingeid õiguseid või on tal õigus minult mingit rahalist hüvitist nõuda? Kas peaksin tegema temaga kirjaliku kokkuleppe, et teeb seda omal soovil ja vabatahtlikult ja et see ei kuulu hiljem hüvitamisele?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui abikaasa remondib/parendab Teile kuuluvat kinnisvara, võib tal tekkida tehtud kulutustega seoses hüvitisnõue Teie vastu, korteri omandiõigust see kuidagi ei muuda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand