Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lapse isalt peab küsima nõusoleku lapse kolimiseks teisele aadressile, teisele tänavale?05.09.2018

Kohtu poolt on määratud lapse alaliseks elukohaks ema juures aadressil ___ tänav, aga nüüd ema kolib teisele tänavale. Kolib koos lapsega aga lapse ja ema ametlik sissekirjutus jääb eelmisele aadressile. Kas lapse isalt peab küsima nõusoleku lapse kolimiseks teisele aadressile?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Vastus Teie küsimusele sõltub sellest, kas vanematel on lapse suhtes ühine hooldusõigus või mitte – kui hooldusõigus (vähemalt lapse elukoha määramise osas) kuulub lapse emale, ei ole isa nõusolek lapse elukohaandmete ümberregistreerimiseks vajalik, kuid vanemate ühise hooldusõiguse korral on selleks vaja mõlema vanema nõusolekut.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand