Perekonnaõigus

Küsimus: Kas laste bioloogilise isa käest peab lapsendamiseks nõusolekut küsima ka juhul kui ainuhooldusõigus on minul?10.09.2018

Kohus lõpetas minu, s.t. laste ema ja mu eksabikaasa ühise hooldusõiguse ühiste laste suhtes ja määras laste hooldusõiguse ainuisikuliselt mulle. Laste bioloogiline isa pole laste vastu 7 aastat huvi tundnud ega pea neid ka ülal. Abiellusin uuesti 3 aasta eest ning minu abikaasa tahab lapsi lapsendada. Kas laste bioloogilise isa käest peab lapsendamiseks nõusolekut küsima? Ja kui kaua keskmiselt üks lapsendamise protsess aega võtab?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse isalt ei ole PkS § 135 alusel hooldusõigust täielikult ära võetud, on lapsendamiseks vajalik tema nõusolek.

Lapsendamisprotsessi pikkus sõltub väga paljudest asjaoludest, isegi umbkaudselt ei ole kahjuks võimalik selle kestust ette prognoosida.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand