Perekonnaõigus

Küsimus: Kas mul on võimalik nõuda, et laps oleks üle ühe nädalavahetuse isa juures?13.09.2018

Tere,
Lapse isa maksab enamuse ajast elatist, kuid laps ei tohi ööseks tema juurde jääda. Põhjenduseks toob ta oma uue naise kehva tervise, kitsad elutingimused ja oma töögraafiku. Lapsega kohtub paar tundi nädalas. Laps tahaks väga rohkem temaga olla. Mulle sobiks, kui ta oleks üle ühe nädalavahetuse isa juures. Kas mul on võimalik seda nõuda? Kuhu peaksin pöörduma?
Ette tänades.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse isaga ei õnnestu suhtlemiskorras kokkuleppele saada, on võimalik nõuda suhtlemiskorra kindlaksmääramist kohtu kaudu. Iseasi, kas isa hakkab vabatahtlikult kohtumäärust täitma, kui ta ilma kohtulahendita väldib lapsega pikemat koosolemist.

Enne kohtusse pöördumist võiksite oma murega ka lastekaitsespetsialisti poole pöörduda, võibolla õnnestub kokkuleppele jõuda tema vahendusel.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand