Perekonnaõigus

Küsimus: Kas mul on õigus majas edasi elada, kui eluasemelaenu on pangale maksnud abikaasa (varasuhteks vara juurdekasvu tasaarvestus)?18.09.2018

Tere.
Soovin teada, millised on minu õigused ja kohustused. Soetasime kinnisvara enne abielu. (Kaasomandis, olen eluasemelaenu kaastaotleja). Soovin vabaneda kaastaotleja staatusest. Eluasemelaenu on pangale maksnud abikaasa, kas mul on õigus majas edasi elada?
Abielludes valisime varasuhteks vara juurdekasvu tasaarvestus.
Meil on 2 last.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui maja on Teie ja abikaasa kaasomandis, on teil mõlemal õigus maja oma elukohana kasutada, seda õigust ei mõjuta asjaolu, et abikaasa tasub laenumakseid. Kas pank on nõus lõpetama laenulepingut selliselt, et abikaasa jääb üksinda laenutaotlejaks, on panga otsus, tuginedes vastavatele asjaoludele.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand