Perekonnaõigus

Küsimus: Kas saan teda kelmuses süüdistada, kui kirjutasin alla, et kogu võlgnevus sai tasutud aga tegelikult ta ikkagi ei tasunud?18.09.2018

Lapse isale määrati kohtuotsusega elatise maksmine, kuid kuna ta seda vabatahtlikult ei olnud nõus maksma, siis läks see koos elatise võlgnevusega kohtutäituri menetleda. Mingil hetkel soovis lapse isa, et ma võtaksin tal kohtutäituri maha ja teeksime omavahel kokkuleppe, et ta on tasunud kogu võlgnevuse. See kokkulepe sai sõlmitud, kuid seda võlgnevust tasutud ei ole. Kokkuleppe paberil on kirjas et kogu võlgnevus sai tasutud ja selle kinnitasin heausklikult ka oma allkirjaga. Kas ma saan sellise teguviisiga pöörduda kelmusega politsei poole?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Tegemist võib tõepoolest olla kelmuse koosseisuga.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand