Perekonnaõigus

Küsimus: Kas mul on kuidagi võimalik keelduda, et lapse isa ei saaks peagi sündiva lapsega kokku?28.09.2018

Tere!
Sündimas on laps. Lapse isaga pole kordagi kooselus olnud (kuigi ta seda peale pressinud). Lapse isa on mind vaimselt terroriseerinud umbes aasta, ähvardades juba sündimata last minult ära võtta. Tänu tema ähvardustele on mu tervis halvenenud ning loogiliselt see kõik mõjub ka lapsele. Lapse isa see ei huvita, tema tahab ikka lapse elust osa saada aga kuna olen selle inimese ilusaid sõnu kuulnud küll ja küll ning tema poolset ahistamist ja vaimset terrorit talunud, siis sama ma beebile ei soovi. Kas mul on kuidagi võimalik keelduda et lapse isa ei saaks lapsega kokku? (Graafikut teha) On ju nii, et lapsele peab tagama rahuliku ja tülidevaba elu ja omast kogemusest temaga tean, et tema lubadused jäävadki lubadusteks ehk ta ei suuda eales rahulikku elu lapsele tagada.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui laps on sündinud ja lapse isa on lapse sünnitunnistusele kantud, on tal õigus lapsega suhelda. Kui te omavahel lapsega suhtlemise korras kokkuleppele ei saa, võib lapse isa nõuda suhtlemiskorra kindlaksmääramist ka kohtu kaudu. Muidugi arvestatakse suhtlemiskorra kindlaksmääramisel lapse huvisid, väikese beebi puhul saavad kohtumised olla lühiajalised, kuid täiesti keelata lapse isale kohtumisi ei saa.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand