Perekonnaõigus

Küsimus: Kui abiellume, kas siis ma vastutan ka mehe vana võla eest?04.10.2018

Me mehega soovime abielluda. Temal on vana võlg, mistõttu arve on arestitud. Kuulsin inimestelt, et peale abielu mehe võlg jagatakse meie vahel. Samuti juhul kui mees võlga ei maksa või juhul kui tulevikkus otsustame abielu lahutada. Kas on selline seadus? Või abiellumine midagi ei muuda ning tema maksab võlga ise ja mind see ei puuduta juriidiliselt?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Abikaasad vastutavad ühiselt vaid ühiste kohustuste eest, kui abikaasa võlakohustus on tekkinud enne abiellumist, on tegemist tema isikliku kohustusega ja selle täitmise eest vastutab ta üksinda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand