Perekonnaõigus

Küsimus: Kui lapse isa satub vanglasse, kas siis riik enam elatusrahaga ei toeta?09.10.2018

Tere
Sõbrannal tekkis mure elatusrahaga. Tal on kaks last ning ammu nõudnud mehelt kohtu kaudu sisse alimendid, kuna mees keeldus vabatahtlikult maksmast. Kohus määras küll alimendid aga kuna neid mehe poolt ei täidetud, hakkas riik ise elatusraha maksma. Kahe lapse peale kokku 200 eurot kuus. Nüüd aga ähvardab laste isa oht sattuda vanglasse. Sellest ka küsimus, et kas siis riik enam ei toeta elatusraha maksmisega? Kas on võimalik veel kusagilt abi saada?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ka kinnipidamisasutuses viibides on laste isal iseenesest kohustus elatise maksmiseks, seega jätkub elatisabi maksmine.

Antud olukorras võib kaaluda ka elatise nõudmist asenduskohustusena lapse isapoolsete vanavanemate käest, kui asjaolud seda võimaldavad.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand