Perekonnaõigus

Küsimus: Kas kohtutäituril on õigus arestida riiklikku peretoetust?09.10.2018

Kas kohtutäituril on õigus arestida riiklikku peretoetust? Kuu aega tagasi sündis laps. Saime sünnitoetuse vallalt ja seejärel riikliku sünnitoetuse, kuna konto on arestitud kohtutäituri poolt, siis kõik mis üle 500€ arestiti. Tegin neile avalduse, aga ütlevad, et raha on arestitud õiguspäraselt ja kannavad tagasi ainult 166,66€ kuna see on summa mis alaealise lapse pealt veel peale miinimumi mulle jääb. Aga täitemenetluse seadustik paragrahv 131 ütleb et riiklike peretoetusi arestida ei tohi, ei kuulu sissenõudele pööramiseks. Tahangi teada kas neil on selleks õigus või mitte?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Täitemenetluse seadustiku kohaselt ei või tõepoolest pöörata sissenõuet riiklikule peretoetusele, seega tuleks veelkordselt pöörduda kohtutäituri poole ja paluda põhjalikku selgitust, mis alustel on arestitud eelnimetatud toetused.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand