Perekonnaõigus

Küsimus: Kas ühisvara lepingut on võimalik tühistada?10.10.2018

Tere! Kas ühisvara lepingut on võimalik tühistada, endine abikaasa keeldub? Oleme olnud reaalselt üle neljakümne aasta lahus, sellest poole ametlikult. Soovin uuesti abielluda kuid kardan, et minu surma korral viskab mu eks uue naise tänavale. Samuti on mul eelmisest abielust täiskasvanud tütar.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lepingu tühistamise alused on piiratud, selleks peab leping olema sõlmitud kas olulise eksimuse, pettuse, ähvarduse või vägivalla mõjul. Kahjuks ei selgu Teie kirjeldusest, mis põhjusel peate võimalikuks lepingu tühistamise, kuid selleks ei saa olla pelgalt soov taganeda lepinguga kokkulepitust.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand