Perekonnaõigus

Küsimus: Kas ja kuidas kompromisslahendina elatist suurendada?10.10.2018

Tere
Kas ja kuidas kompromisslahendina elatist suurendada? Kas võib olla see vabas vormis? Hetkel mõlemale lapsele laekub vaevu 130€.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kahjuks ei selgu Teie kirjeldusest piisavalt asjaolusid, et Teile ammendavat õigusnõu anda. Eeldan, et soovite vastust küsimusele, kuidas suurendada kohtulahendiga väljamõistetud elatist. Kui kokkulepet saavutada ei õnnestu, tuleb vastava hagiga kohtu poole pöörduda. Kui saavutate kohtus kokkuleppe, kinnitab kohus selle kohtuliku kompromissina, kui mitte, teeb kohus ise otsuse, kas suurendamine on põhjendatud või mitte.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand