Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas jõuda õige otsuseni, kui üks lastest laseks dementsel vanemal kodus elada, teised aga paneks hooldekodusse?11.10.2018

Tere,
kui on vajadus paigutada üksi lastest kaugel elav isa süveneva dementsuse tõttu hooldekodusse, kuid üks lastest pole sellega nõus. Mida siis teha - võib juhtuda, et üks viib hooldekodusse ja teine toob ära - kas seda saab vältida?
Hooldusasutus on üsna eaka kodu lähedal, armas 15-kohaline. Vastu oleva lapse arvates võiks eakas oma kodus surmani elada, ükskõik kuidas tema vaimne või füüsiline tervis muutub. Eakas ise ei tunne enam oma lapsi ära.

Tänan!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ma soovitaksin Teil pöörduda oma murega sotsiaaltöötaja poole. Usun, et sotsiaaltöötaja vahendusel, peale kõikide argumentide põhjalikku analüüsi, õnnestub teil jõuda ühtse arusaamani, milline lahendus on nii eakale kui ka tema lähedastele parim valik.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand