Perekonnaõigus

Küsimus: Kas on võimalik mehe makstavaid alimente vähendada juba minu raseduse ajal, mitte alles peale uue lapse sündimist?15.10.2018

Abikaasal on eelmisest abielust laps. Tema palk on miinimumpalk. Sellest võetakse alimentide tasu 250 eurot. Olen rase ning on vaja lapsele palju osta (riideid, voodi jne). Mehe raha ei jätku ning ainult minu palgaga ka elada ei saa. Kas on võimalik alimentide suurust vähendada juba raseduse ajal, mitte ainult peale lapse sündimist?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Praktikas on väljakujunenud seisukoht, et elatise vähendamiseks ülalpeetavate arvu lisandumise tõttu on ikkagi alust siis, kui laps on juba sündinud.

Suuremate ostude jaoks on kindlasti abi nii riigi kui ka kohaliku omavalitsuse poolt makstavatest sünnitoetustest, mis makstakse vanemale üsna kiirelt peale lapse sündi.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand