Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas alustada lahutusprotsessi, kui mees ei taha lahutust?15.10.2018

Tere
Elan juba mehest 6 kuud lahus. Sooviksin lahutust aga tema ei soovi. Mis ma esimeseks sammuks tegema peaks (peres kasvab kolm last).

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui abikaasaga abielu lahutamise osas kokkuleppele saada ei õnnestu, tuleb abielu lahutamiseks hagiavaldusega kohtu poole pöörduda. Hagiavalduselt tuleb tasuda riigilõivu 100 eurot.

Hagiavalduse blankett on leitav järgmiselt veebiaadressilt: http://www.kohus.ee/et/hagiavaldus-abielu-lahutamiseks

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand