Perekonnaõigus

Küsimus: Kas abielulahutus kohtus on võimalik, kui kohal on üks abikaasadest, lahus elatud 7 aastat?15.10.2018

Tere
Kas abielulahutus kohtus on võimalik, kui kohal on üks abikaasadest, lahus elatud 7 aastat. Olnud ka kohus, kus olemasolevast ühisvarast üks abikaasa loobus korteriühistu kasuks.

Lugupidamisega

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Reeglina on kohtus abielu lahutamiseks vajalik mõlema abikaasa kohalolek istungil, kuid kui asjaolud on kohtu jaoks piisavalt selged, võib kohus asja lahendada sisuliselt ka ühe abikaasa kohalolekuta.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand