Perekonnaõigus

Küsimus: Millised on võimalused ühel vanemal vabatahtlikult loovutada teisele vanemale lapsele kuuluva kinnisvara varahooldus?16.10.2018

Laps sai pärandina maamaja, mis kasutusel suvilana. Lapse vanemad ei ela koos. Millised on võimalused ühel vanemal vabatahtlikult loovutada teisele vanemale selle lapsele kuuluva kinnisvara varahooldus?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Hooldusõiguslikke muudatusi (sealhulgas lapse varahooldusõiguse üleandmist) on võimalik teha vaid läbi kohtu. Selleks tuleb kohtule esitada vastav avaldus. Kui vanemad on hooldusõiguse üleandmises üksmeelel, kinnitab kohus vanemate kokkuleppe kohtuliku kompromissina.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand