Perekonnaõigus

Küsimus: Kas uue seaduse järgi mis jõustus 01.09.2018 on õigus kohtutäituril arestida mehel mingi summa?17.10.2018

Mehega on sõlmitud 2011 elatisleping, kus ta nõustub maksma kummagi lapsele elatise katteks igakuiselt 400 eurot (800eurot). Mees teenib kuus 1044 eurot ja saab töövõimetustoetust. Kas uue seaduse järgi mis jõustus 01.09.2018 on õigus kohtutäituril arestida mehel mingi summa?Tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teie küsimusest on kahjuks väga keeruline aru saada. Mõistan, et lapse isa kohustub notariaalse lepingu alusel maksma lapsele elatist 400 eurot kuus - kui ta seda ei tee, on Teil õigus algatada tema suhtes täitemenetlus. Milliseks täitemenetlus kujuneb, oleneb paljudest asjaoludest, mida hetkel käsitleda ei ole võimalik.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand