Perekonnaõigus

Küsimus: Kui uues peres sünnib üks laps juurde, kas seaduse järgi pean jätkama eelmise pere lastele sama 500 EUR maksmist?17.10.2018

Tere!
Hetkel maksan vastavalt EV seaduse järgi kahele lapsele elatist 500 EUR igakuiselt. Kui uues peres sünnib üks laps juurde, kas seaduse järgi pean jätkama eelmise pere lastele sama 500 EUR maksmist?

Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ülalpeetava lisandumine ei anna automaatselt alust elatise vähendamiseks, selleks peavad esinema vastavad asjaolud. Kui Teie sissetulek võimaldab ka peale kolmanda lapse sündi tasuda vanemate laste ülalpidamiseks samas suuruses elatist, ei ole elatise vähendamiseks üldjuhul alust.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand