Perekonnaõigus

Küsimus: Kas abielu ajal erastatud korteri müügisumma jaguneb pooleks ka siis, kui lahutatud abikaasa ei ole korterisse panustanud?22.10.2018

Kas lahutatud abielu ajal erastatud korteri müügisumma jaguneb pooleks ka siis, kui lahutatud abikaasa ei ole lahutusest alates (1997 aastast) osalenud korteri renoveerimises ega katnud ka ühistu remondikulusid?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui korter on endiste abikaasade ühisvara, jagatakse see abikaasade vahel võrdsetes osades, kuid korteri ülalpidamisse panustanud abikaasal võib seejuures olla hüvitisnõue teise abikaasa vastu peale abielu lahutamist enamkantud kulude osas.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand