Perekonnaõigus

Küsimus: Kas see on lubatud, et eksabikaasa arvutab iga liigutuse, näiteks riiete ostu, elatisrahast maha?22.10.2018

Tere
Abielu on lahutatud. Notaris tehtud elatusraha kokkulepe.
Eksabikaasa arvutab iga liigutuse, näiteks riiete ostu sealt aga koguaeg maha. Minu arust ei ole see õige, kas ta võib nii teha ja kanda vähem raha üle kui kirjas on?
Teine näide: arvutab notari juures tasutud kulu (korteri müük oli just) elatusrahadest maha. Notari aktis on kirjas, et katame kulud pooleks - see sai ka seal tehtud kuna teiste eest ta vaielda ei tahtnud ja nüüd kannab vähem raha lapse elatusraha arvelt üle.
Täiesti vale ju.

Mida ette võtta?
Tervitades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui olete sõlminud notariaalse lepingu elatisraha tasumise osas, tuleb elatisraha maksta vastavalt kokkulepitule ja omaalgatuslikult maharvamisi teha ei tohi. Kui elatisraha makstakse lepinguga määratust vähem, on õigus algatada elatise maksja suhtes täitemenetlus.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand