Perekonnaõigus

Küsimus: Kas mul oleks õigus ka elatisabile, kui kohtutäiturilt ei tule kogu elatise summat?31.10.2018

Tere,
lapsele määrati kohtu poolt elatiseks pool miinimumpalgast, lapse isa polnud nõus maksma vabatahtlikult, andsin kohtutäiturile asja. Nüüd on nii olnud, et kohtutäiturilt tuleb iga kuu mingi summa üle, aga mitte kogu summat, sellega seoses tekkis mul küsimus kas mul oleks õigus ka elatisabile?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ka Teie poolt kirjeldatud olukorras on õigus elatisabile. Elatisabi suurus on kuni 100 eurot kuus, Teile makstava elatisabi suurus oleneb sellest, kui suur on kohtulahendiga väljamõistetud elatis ja kui palju Teile sellest igakuiselt laekub.

Täitemenetlusaegse elatisabi saamiseks esitage vastav taotlus kohtutäiturile.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand