Perekonnaõigus

Küsimus: Millise avalduse ja dokumendid peab esitama vene kodanik, et eestis abielluda?01.11.2018

Tere!
Mis avalduse täpselt peab esitama kui on soov pöörduda kohtu poole abielu loa saamiseks? Ja mis dokumendid vaja lisaks sellele kohtule esitada? Kas hagiavaldus või mingi muu dokumendivorm? Tegu Vene kodanikuga, kes soovib Eestis sõlmida abielu.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui abiellumine ilma abieluvõimetõendita pole võimalik, tuleb kohtule esitada avaldus abielu sõlmimise lubamiseks ilma abieluvõimetõendita. Kohtule tuleks koos avaldusega esitada isiku passi koopia ning põhjendused/tõendid selle kohta, miks ei ole võimalik hankida abieluvõimetõendit.

Parimate soovidega,