Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lapse eostaja saab notariaalse kokkuleppe teha, kus ta kinnitab, et mitte kunagi välja ei ilmu ja meie elu segama ei tule?07.11.2018

Tere, mul on alla aasta vanune laps. Lapse eostajaga puudub kontakt alates 02.2017 (tema soov kuna mina ei tahtnud temaga suhtes olla). Laps minu nimel ja isadust tõestada ega alimente lapse eostajalt ma ei soovi. Ma soovin, et ta mitte kunagi meie ellu ei tuleks tagasi.
Kas lapse eostaja saab kuidagi nt mingi notariaalse paberi teha vms - kus ta kinnitab, et mitte kunagi välja ei ilmu ja meie elu segama ei tule?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Sellise sisuga kokkulepe on paraku õigustühine. Kui lapse bioloogiline isa soovib oma nime kandmist lapse sünniakti ja Teie sellega ei nõustu, on tal õigus nõuda isaduse tuvastamist kohtu kaudu.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand