Perekonnaõigus

Küsimus: Kui üks abikaasadest on abielu ajal omandanud kinnistu, kas siis müües on abikaasa nõusolekut vaja?08.11.2018

Abielu on sõlmitud eelmisel sajandil, abieluvaralepingut vmt lepingut ei ole. Üks abikaasadest on abielu ajal omandanud kinnistu, mis ei ole kummalegi abikaasadest koduks (näiteks mets, põld, vmt). Kinnistusraamatus on ainsa omanikuna sisse kantud see sama abikaasa. Kui ta nüüd soovib kinnistut müüa, kas on tarvis teise abikaasa nõusolek? Kui ja, siis millisel kujul see peab olema (kas notariaalne või piisab lihtkirjalikust)?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui abikaasadel on varasuhteks varaühisus, on kõik abielu ajal ostutehingu alusel omandatu abikaasade ühisvara ja ühisvara võõrandamisel tuleb mõlemal abikaasal viibida notariaalse tehingu juures.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand