Perekonnaõigus

Küsimus: Mida teha, kui leppisime ära, aga naine ei ole maksekäsku tagasi võtnud?12.11.2018

Esitati makseettepanek elatise maksmiseks. Lapse isa vastuväidet ei esitanud, kuna laps ja lapse vanemad leppisid ära ja elasid juba jälle koos sel ajal. Lapse ema lubas elatise nõude tagasi võtta. Nüüd aga tuli ikkagi maksekäsk, kuna lapse ema ei olnud seda tagasi võtnud. Lapse ema väidab, et sellest ei ole midagi, kuna ta ei ole seda ju kohtutäiturile andnud täitmiseks. Mida peaks tegema, et juhul kui siiski kooselu ei laabu ja mõne aasta pärast ei tuleks uus üllatus, kus nõutakse võlga selle aja eest kui elati koos ühises majapidamises ja elatise nõudmiseks tegelikult alust ei oleks olnud?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ühest küljest oleks ilmselt võimalik tõendada, et elasite ühe perekonnana ja täitsite oma ülalpidamiskohustust vahetult, kuid kõige parem variant oleks pöörduda kohtusse kohtumääruse muutmiseks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand