Perekonnaõigus

Küsimus: Kas teovõimetuks tunnistatud vaimuhaiguse tõttu lapsevanemal on kohustus alimente maksta, kui ta ise on hooldatav?12.11.2018

Tere! Kas teovõimetuks tunnistatud vaimuhaiguse tõttu lapsevanemal on kohustus alimente maksta, kui ta ise on hooldatav?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapsevanema ülalpidamiskohustus eeltoodud asjaolude tõttu automaatselt ei lõppe, kuid kindlasti mõjutab see ülalpidamise suurust.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand