Perekonnaõigus

Küsimus: Kas 18a laps kes õpib keskoolis, on seaduse järgi ülalpeetav?13.11.2018

Kas 18a laps kes õpib keskoolis, kuulub seaduse järgi ülalpeetavaks? Milline seadus seda reguleerib?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Perekonnaseaduse § 97 punkti 2 kohaselt on muuhulgas ülalpidamist õigustatud saama laps, kes täisealisena omandab keskharidust, kuid mitte kauem kui 21-aastaseks saamiseni.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand