Perekonnaõigus

Küsimus: Kellel lasub tõendamiskohustus alimentide mittemaksmisest ning mis vabastaks meid vennaga isa hooldamiskohustusest?13.11.2018

Tere
Tean, et kohus mõistis isale kunagi välja minu ja venna elatisrahade maksmise. Minu teada pole ta aga kordagi maksnud. Kuna isa on vanemaks jäämas ja tulevikus võib esile kerkida vanuri hooldamise kohustus, siis kas mina ja mu vend oleme sellest kohustusest vabastatud, kui tema oma omadest viilinud on?
Kellel lasub tõendamiskohustus alimentide mittemaksmisest ning kas mul ja vennal on tulevikutarbeks vaja mingit tõendit, mis vabastab meid tema ülalpidamisest?
Parimat!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui peate põhjendatuks enda vabastamist isa ülalpidamiskohustuse täitmisest, lasub Teil vastav tõendamiskoormus. Võimalusel tuleks Teil selleks hankida tõendid, mille kohaselt on isalt elatis välja mõistetud (kohtulahend) ja ka tõendid, et isa ei ole kohtulahendit täitnud – selleks sobivad täitemenetlusega seotud dokumendid. Abi võib olla ka tunnistajate kirjalikest ja suulistest tunnistustest.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand