Perekonnaõigus

Küsimus: Kui mul on kohtutäitur kukil, kas siis ma ei saa kohtulikku elatisraha suurendamist nõuda?14.11.2018

Lapse isale on määratud mitmeid aastaid tagasi kohtu poolt elatise maksmise summaks 160 eurot. Kui ma soovin seda hetkel suurendada, siis kas mul on see võimalus? Meie kohtu otsuses ei ole seda kirjas, et elatise raha tõuseks koos miinimum palgaga.
Kuna mul on endal peal kohtutäitur, siis olen kuulnud, et mul ei ole õigust ega võimalust elatise suurendamise hagi kohtusse anda.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

See, et Teie suhtes on algatatud täitemenetlus, ei mõjuta Teie õigust pöörduda kohtusse lapse elatisraha suurendamise nõudega.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand