Perekonnaõigus

Küsimus: Kas pean maksma elatise lapse kontole, kui laps ei ela minuga ja lapse isa maksab kohtu poolt määratud elatist mulle?15.11.2018

Tere, soovin teada kui laps ei ela minuga ja lapse isa maksab kohtu poolt määratud elatist mulle, kas siis pean elatise kandma lapsele arvele? Kuidas oleks juriidiliselt õige?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Saan aru, et alaealine laps elab mõlemast vanemast eraldi - sellisel juhul võite lapse isa poolt makstavast elatisrahast kanda vahetult lapsega seotud kulutusi (nt lapse eluasemekulusid, kooliga seotud kulusid jms) või ka anda elatisraha otse lapsele, kes ise enda vajaduste eest hoolitseb. Kui laps saab täisealiseks, on lapsel õigus nõuda elatisraha kandmist enda isiklikule kontole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand