Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas saada eestis elavalt rootslasest isalt lapsele elatist?19.11.2018

Tere. Me pole abielus ja sündis laps. Laps kannab isa perekonnanime ja on kolme aastane. Läksime lahku ja nüüd isa ei taha materiaalselt toetada. Isa on rootslane ja elab eestis ja töötab juba 7 aastat. Kas oleks võimalik saada alimente.

Jään vastust ootama

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse isa ei ole nõus vabatahtlikult lapsele elatist maksma, tuleb elatise väljamõistmiseks pöörduda kohtu poole. Selleks tuleb maakohtule esitada vastav hagiavaldus, riigilõivu sellelt hagilt tasuda ei tule. Internetist on leitav hagiavalduse blankett.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand