Perekonnaõigus

Küsimus: Kuhu pöörduda, et saada õigust, kuna keegi on anonüümselt kaevanud, et me väärkohtleme oma last ja lastekaitse käis juba meil?20.11.2018

Tere, kelle poole ma pean pöörduma oma küsimusega? Kas on ka mingi tasuta nõustamine või kuidas? Küsimus seisneb selles, et eile 12.11.2018 käis meie kodus lastekaitse. Neile oli tulnud anonüümne vihje, et meie elukaaslasega väärkohtleme oma 2-aastat last. See on täielik vale info. Kui me küsisime, kes sellise kaebuse tegi siis vastati meile, et nemad ei saa meile nime öelda kuna inimene soovis anonüümseks jääda. Lastekaitse räägib lasteaiaga kui ka mehe vanemetega, kes on kursis meie vastu tehtud vihjest, ning ka nemad kinnitavad, et me ei ole mitte kunagi oma last väärkohelnud! Kelle poole ma pean pöörduma, et teada saada, kes on sellise alatu käitumise taga? Oskate ehk mind kellegi juurde suunata? Olen nõus kasvõi kohtuni välja minema selle asjaga, sest me ei ole oma lapsele mitte kunagi liiga teinud. Ma ei tea kelle poole pöörduda. Palun abi

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Anonüümset vihjet on õigus Lastekaitsele anda igal isikul, kes märkab abivajavat last. Kui Lastekaitse seejärel tuvastab, et mingisugust väärkohtlemist toimunud ei ole, lõppebki sellega asja menetlus ja Teie oma pead sellega enam vaevama ei pea. Arusaadav, et selline tegevus on ebameeldiv, kuid Lastekaitsel on igal juhul kohustus reageerida, isegi kui tegelikkuses alust pole ja vihje esitajale jäi asjaoludest ekslik mulje.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand