Perekonnaõigus

Küsimus: Kuhu peab täpsemalt pöörduma mees, kes tahab lapselt oma perekonnanime ära võtta?21.11.2018

Kuhu peab täpsemalt pöörduma mees, kes tahab lapselt oma perekonnanime ära võtta? Saab seda teha ka avaldusena internetis? Mis selleks täpsemalt vaja on?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ma kahjuks ei mõista täpselt Teie küsimust. Kui Teie sooviks on lapse perekonnanime muutmine, peab sellega nõus olema ka lapse ema (erandkorras võib selleks anda vastava õiguse ka kohus). Kui peate silmas seda, et tegemist ei ole Teie bioloogilise lapsega ja soovite oma nime kustutamist lapse sünniaktist, tuleb isaduse vaidlustamise hagiga kohtu poole pöörduda, arvestades seejuures vaidlustamise tähtaega. Kui aga olete lapse bioloogiline isa, puudub võimalus nö soovi korral isadusest loobumiseks (kui just ei toimu lapsendamist).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand