Perekonnaõigus

Küsimus: Mida edasi teha, kui kohtunik ei rahuldanud riikliku õigusabi taotlust?22.11.2018

Esitati hagi elatise nõudmiseks lastele. Kuna olen 100% töövõimetuse pensionär invaliidsuspensioniga, siis taotlesin riigilt õigusabi. Vastus tuli samalt kohtunikult, kes on selle protsessi kohtunik ja teatas, et riikliku õigusabi taotlus pole põhjendatud. Mida ma sel juhul edasi peaks tegema? On selge, et iseseisvalt ma ei oska kõik vajalikke asju kohtus esile tuua. Teiseks kohus on teisel pool Eesti otsas.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Teil puuduvad rahalised vahendid lepingulise esindaja palkamiseks, tuleb Teil ennast kohtumenetluses ise esindada, lepingulise esindaja olemasolu ei ole tingimata vajalik.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand