Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas saada elatist 3 lapsele, kui kohtutäitur ütleb, et ei ole kust võtta?22.11.2018

Tere
Küsimus elatise maksmise kohta. Minu 3 alaealise lapse ema lahkus pere juures 2,5a tagasi, kohus määras lapsed elama minu juurde ja emale kohustuse maksta elatist 150 eurot lapse kohta. Naisel on täiskasvanud poeg, kes on kooli nimekirjas, kuid koolis ei käi, elab emast eraldi (ema üüritud korteris) ja saab oma isa käest elatist. See noormees loetakse ema ülalpeetavaks, tema sissetulekut elatise näol pere sissetuleku hulka ei arvestata ja nii jäävad kolm alaealist last elatisest ilma, sest kohtutäituri sõnul pole midagi võtta. Palun hinnangut olukorrale ja võimalikke lahendusi.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui täitemenetlus on kujunenud ebaedukakas, võiksite kaaluda täitemenetlusaegse elatisabi taotlemist. Selleks tuleb teha vastav taotlus kohtutäiturile.

Kui elatist üldse ei laeku, võiks kaaluda ka laste ema suhtes kriminaalmenetluse algatamist KarS § 169 alusel, sellel on mõnikord elatisvõlgnikule distsiplineeriv mõju.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand